پنجمین همایش کشوری پژوهش در توسعه سلامت با محوریت سالمندان

تمدید مهلت ارسال مقاله جهت پنجمین همایش کشوری پژوهش در توسعه سلامت با محوریت سالمندان

پنجمین همایش کشوری پژوهش در توسعه سلامت با محوریت سالمندان

یکی از دستاورهای قرن جاری بدنبال ارتقاء نظام­های بهداشتی و پیشرفت تکنولوژی پزشکی، افزایش امید به زندگی و لذا پدیدۀ سالمندی است. پیش­بینی می­شود تا سال ۲۰۵۰، ۵/۱۶ درصد جمعیت جهان ۶۵ سال و بالاتر، ۳/۴ درصد ۸۰ سال و بالاتر باشند و تعداد سالمندان به دو میلیارد نفر خواهد رسید که ۷۰ درصد آن­ها در کشورهای در حال توسعه زندگی خواهند کرد

 
   
«به والدین خود نیکى کنید تا فرزندان شما نیز به این سنّت نیکو و مقدس عمل نموده و به شما نیکى نمایند . امام صادق (ع) »
 
 

           یکی از دستاورهای قرن جاری بدنبال ارتقاء نظام­های بهداشتی و پیشرفت تکنولوژی پزشکی، افزایش امید به زندگی و لذا پدیدۀ سالمندی است. پیش­بینی می­شود تا سال ۲۰۵۰، ۵/۱۶ درصد جمعیت جهان ۶۵ سال و بالاتر، ۳/۴ درصد ۸۰ سال و بالاتر باشند و تعداد سالمندان به دو میلیارد نفر خواهد رسید که ۷۰ درصد آن­ها در کشورهای در حال توسعه زندگی خواهند کرد. با توجه به تغییرات فیزیولوژیک بر سطح ایمنی افراد سالمند، تنوع و کثرت انواع بیماری­های جسمی و روحی، امری کاملاً طبیعی است. از این­رو هیچ دورانی از زندگی مانند سالمندی پر مسئله و نگران کننده نیست. همایش سلامت سالمندان فرصتی است تا در آن اندیشمندان و متخصصین  محترم رشته های مختلف پزشکی و پیراپزشکی در مورد طب سالمندان به تبادل اطلاعات بپردازند و با ارائه تجربیات و مطالعات و تحقیقات خود ، زمینه­ های علمی برای حصول پیشرفت و بهبود وضعیت سلامت سالمندان مهیا شود.

تمدید مهلت ارسال مقالات
 
 اعضای محترم هیئت علمی ، محققان ، دانشجویان و همکاران گرامی ؛ به اطلاع میرساند که مهلت ارسال مقالات تا پایان دی ماه تمدید گردید.جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک مورد نظر مراجعه نمایید.


                                     

کلمات کلیدی

اخبار داخلی آرشیو ...


همایش و سمینار آرشیو ...