همایش ملی استئوآرتریت: از تحقیق تا بالین

همایش ملی استئوآرتریت: از تحقیق تا بالین

همایش ملی استئوآرتریت: از تحقیق تا بالین

گروه فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان قصد داردتا در 29-31 شهریورماه 1396 همایش ملی استئوآرتریت: از تحقیق تا بالین را در مجموعه همایش های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار نمایند .

گروه فیزیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان قصد داردتا در 29-31 شهریورماه 1396 همایش ملی  استئوآرتریت: از تحقیق تا بالین را در مجموعه همایش های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار نمایند .

پژوهشگران گرامی برای کسب اطلاعات بیشتر  به وب سایت همایش به آدرس

http://seminar.mui.ac.ir/oa/default.aspx مراجعه نمایند.

 

ریاست محترم دانشگاه ...

با سلام و احترام

بعنوان شایع ترین نوع التهاب مفصل، استئوآرتریت درمیان 10 علت اصلی ناتوانی در جهان میباشد و بروز و شيوع آن بسرعت درحال افزايش است. در سال 2009، تنها هزینه درمان این بیماری در کشور ایالات متحده امریکا برای هر نفر بین 1000 تا 1400 دلار درسال بوده است. به همین دلیل دهه اول قرن 21 به عنوان دهه استئوآرتریت نام گذاری شد. این بیماری علی رغم عدم تأثیر مستقیم در میزان مرگ و میر جامعه و طول حیات انسانها، به شدت بر کیفیت زندگی و عرض حیات جامعه مؤثر است. به همین جهت هرچند در بسیاری از سیاستگزاریها در اولویت های برنامه ریزی قرار ندارد ولی به سادگی می تواند باعث اتلاف پیوسته و خاموش بخش قابل ملاحظه ای از انرژی کار و سرمایه جامعه گردد و جامعه را به سمت وابستگی در عملکرد و ناتوانی های جسمی و حتی روانی سوق داده و در عمل توان تولید را کاهش و میزان اتلاف سرمایه را افزایش دهد.

براین اساس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در شهریور ماه سال 1396 همایش ملی با عنوان «استئوآرتریت: از تحقیق تا بالین» برگزار می نماید. در این همایش که با همکاری انجمن فیزیوتراپی ایران، انجمن جراحان ارتوپدی اصفهان، سازمان بهزیستی کشور، شهرداری اصفهان و با حضور جمعی از شخصیت های برجسته علمی و اجرایی کشور برگزار میگردد تلاش خواهد شد آخرین یافته های پژوهشی حوزه های مختلف علوم پزشکی، علوم پایه، مهندسی، اقتصاد و مدیریت به بحث گذاشته شود تا درجهت تعالی سلامت شهروندان، بهینه سازی سیاست ها و ارتقا امکانات کشور در راستای کاهش عوارض فیزیولوژیک، اجتماعی و مدیریتی بهره برداری گردد. محورهای علمی همایش عبارتند از:

اپیدمیولوژی استئوآرتریت

تصویر برداری پزشکی

مداخلات درمانی غیر تهاجمی

اقتصاد و سلامت در استئوآرتریت

غضروف و استئوآرتریت

فعالیت فیزیکی در استئوآرتریت

سیاستگزاری کلان در استئوآرتریت

استخوان و استئوآرتریت

مداخلات درمانی تهاجمی

مهندسی شهری و رفاهی برای استئوآرتریت

ضایعات همراه در استئوآرتریت

ورزش در استئوآرتریت

تشخیص در استئوآرتریت

مهندسی بافت در استئوآرتریت

استراتژیهای پیشگیری

ژنتیک استئوآرتریت

تکنولوژی نانو و استئوآرتریت

اخلاق حرفه ای

 

ارگونومی

 

 

همچنین مقامات عالی رتبه و چهره های شناخته شده ای مانند دکتر اسماعیل ابراهیمی دبیر بورد فیزیوتراپی و استاد دانشگاه ایران، دکتر غلامحسین شاهچراغی فلوشیپ آرتروپلاستی و استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر محمود جبل عاملی دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر محمد جاودان رئیس انجمن جراحان ارتوپدی اصفهان و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دکتر ابوالقاسم زارع زاده رئیس بخش و اورژانس ارتوپدی بیمارستان الزهرا و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، آقای دکتر رضا خدیوی معاون بهداشت استان اصفهان و بسیاری شخصیت های برجسته دیگر از اعضا کمیت علمی و سخنرانان این همایش می باشند در این همایش ملی برای نخستین بار به طور همزمان همایشی برای شهروندان با حضور متخصصان روماتولوژی، جراحی ارتوپدی، جراحی اعصاب و توانبخشی برگزار خواهد شد و برنامه های علمی متنوع و جاذبه های گردشگری خاصی در نظر گرفته شده است. لذا با توجه به خط مشی و سابقه محققان آن دانشگاه محترم از کلیه اعضا هیأت علمی و دانشجویان محنرم دعوت     می شود جهت سخنرانی، ارائه پوستر و شرکت در نشست های تخصصی در این همایش شرکت نمایند.

به پیوست تصویر بروشور و پوستر همایش ارسال می شود. اصل پوستر و بروشور همایش به صورت فیزیکی ارسال گردیده است

مهلت ارسال مقالات: 30/04/1395

آدرس دبیرخانه: اصفهان، خیابان هزار جریب، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشکده علوم توانبخشی.

تلفن: 37925235-031

همراه: 09035956534

نمابر: 36691663-031                             

وبسایت: www.iranOAC.com

ایمیل:iriranOAC@gmail.com

کانال تلگرام: @osteoarthritis_research

 

 

دکتر غلامرضا اصغری

             رئیس کنگره کشوری

     استئوآرتریت: از تحقیق تا بالین

   

 

کلمات کلیدی

اخبار داخلی آرشیو ...


همایش و سمینار آرشیو ...